Mit mutatnak a számok, hogyan állnak a csapatok ehhez képest? Ez az, amit ebben a cikkben vizsgálunk. Legek mindkét oldalról, érdekességek, alapvetések, minden, ami a bajnokságra jellemző.
A bajnokság féltávjánál a legtöbb gólt a listavezető Tarpa csapata jegyzi, szám szerint 53-at. Ahogyan elöl, úgy hátul is stabil a tarpai brigád, mindössze 10-szer kapituláltak hátul, sőt, ami még inkább beszédes az az, hogy csak négy mérkőzésen kaptak gólt.
A legkevesebb alkalommal a Nyírvasvári csapat zörgette meg az ellenfelek hálóját, viszont kapott gólok tekintetében öt csapat is rosszabbul szerepel nálunk, mégpedig a Csenger, a Nyírmeggyes, a Baktalórántháza, a Kemecse és a sereghajtó Vásárosnamény.
A legtöbb gólt pont utóbbiak kapták, összesen 40-et. Nem javítja helyzetüket, hogy a 17 szerzett góljuk is mindössze a tizenkettedik helyre tenné őket. Szerzett góljaik több, mint egyharmadát (6-ot) Deskó Dávid szerezte.
A legkevesebb gólt szerző, ám legjobban álló csapat a Nagykálló. 14-szer találtak be, de hátul ennél csak héttel többször kellett a hálóba nyúlniuk. A csapat a középmezőnyben szerepel, nyolcadik helyen telel Homann Richárd együttese. A kevés szerzett góljuk eloszlik, hiszen hét gólszerzője is van a csapatnak.
A legtöbb gól átlagosan a Csenger meccsein születik. 34-szer találtak be, ellenük pedig 36 alkalommal örülhettek az ellenfelek. Egy biztos, ha valaki gólgazdag meccseket akar, annak a Csenger találkozói ajánlottak.
Hasonlóan az Újfehértó meccseit is érdemes az imént említett szándékkal megtekinteni, mert Kiss Tamás brigádja 41 gólt szerzett és 28-at kapott, vagyis csak egy góllal született kevesebb a Fehértó meccsein, mint a Csenger összecsapásain.
Gólvágók, akik csapataik találatainak nagyrészét jegyzik:
Hat játékos mindenképpen kiemelendő:
Nagy Dávid az Ibrány 35 találatából 18-at szerzett, ami több, mint 50%-os arány, sőt, ha hozzávesszük azt, hogy a csapata a Baktalórántháza ellen nem is játszva 3-0-ra nyert, akkor még nagyobb arányban termeli a gólokat, ami nála nem meglepő. 51.4%
Gyüre Tamás a Mándok góljainak jó részét szállította ősszel. Kellett ugyan ehhez a Kemecse elleni utolsó mérkőzésen szerzett 4 gólja. Ezzel 14 találatot ért el, amely a mándokiak 33 szerzett góljának a 42.4%-a.
Maleskovits Kristóf egészen elképesztő őszt zárt. A Baktalórántháza üdvöskéje, az első vármegyei I. osztályú bajnoki évadjában 11 találatig jutott, ami annak fényében nagyon nagy szó, hogy csapata rajta kívül mindössze 4 gólt szerzett. 73.3%-a a Bakta találatainak Maleskovits nevéhez fűződik.
Nagy Dávid Kótajban szép kerek számot ért el, 10-szer zörgette meg az ellenfelek hálóját. Csapata összesen 20 gólt szerzett, ami pontosan 50%-os arányt jelent.
Barta Ferenc 9 alkalommal köszönt be. Az újonc Gergelyiugornya szép szereplésében ez elhanyagolhatatlan dolog, hiszen a csapat 21 gólt rúgott. Az is ritka, hogy egy csapat mínuszos gólkülönbséggel a tabellán ilyen előkelő helyet foglal el, bár aligha bánkódnak a negatív gólarány miatt arrafelé. Barta Ferenc csapata góljainak 42,8%-át szerezte.
A szebb napokat is megélt Kemecse támadója, Szokolai Márk szintén jó ütemben termelte a gólokat, főleg a csapatához képest. Kemecsén mindössze négyen találtak be összesen 18-szor, közülük is kiemelkedik Szokolai, aki 8-szor bosszantotta az ellenfeleket. Ez 44.4%-os arányt jelent.
Fiatalok tekintetében (2005, vagy utána született) a legtöbb gólt a Tarpa szerezte, összesen 30-at.
A második helyen ebben a tekintetben a Csenger csapata, 14 találattal.
A dobogóra felfér még a Nyírbátor, ahol 6 gólt lőttek a fiatalok.
A góllövőlista élmezőnye féltávnál:
